Pro X Connecting Rod Kit Honda CRF450R / CRF450RX 2017-2026
Item: P961751
0 Read 0 Reviews Write a Review
Rebate Available! View Details
This product DOES NOT FIT your 2002 Aprilia Atlantic 500
Looking for a different vehicle? Change vehicle selection
Ways to earn:
You'll earn $5.00 in ZillaCash
OR
Members get up to $24.20 in total value with this purchase.
Product Details
Pro X Connecting Rod Kit Honda CRF450R / CRF450RX
Features:
  • Kits include crankpin, big-end bearing, small-end bearing, and washers
  • PRO-X connecting rod kits are made out of the toughest alloys available today
  • OE specifications and tolerances are meticulously maintained
Note: Images are for reference only.
Product Style RevZilla Item # Store Sku MFR. Product # Availability
This Product Fits
Honda
CRF450R 2017-2026
CRF450R 50th Anniversary Edition 2023
CRF450R-S 2023, 2024
CRF450R Works Edition 2022, 2023, 2024, 2025, 2026
CRF450RX 2017-2026
This item is also available for 157 different vehicles. View All Models
Beta
125 RR 2020-2025
125 RR X-Pro 2025-2026
350 RR 2015-2025
390 RR 2015-2017
390 RR Race 2025-2026
390 RR Race Edition 2023-2025
450 RR 2008-2009
525 RR 2008-2009
Gas Gas
EC 250 2022-2024
EC 300 2021-2024
EX 250 2022-2025
EX 250F 2021-2023
EX 300 2021-2026
EX 450F 2021-2024
MC 125 2021-2026
MC 150 2025-2026
MC 450F 2021-2026
MC 450F Factory Edition 2025
MC 450F Prado Edition 2025