Acerbis Full Plastic Kit Honda CRF250RX / CRF450RX 2019-2020
Item: P727379
0 Read 0 Reviews 1 Q&A Write a Review
Previous price was:
Current price percentage off:
Rebate Available! View Details
This product DOES NOT FIT your 2003 Arctic Cat ATV 300 4x4
Looking for a different vehicle? Change vehicle selection
Ways to earn:
You'll earn $10.00 in ZillaCash
OR
Members get up to $25.21 in total value with this purchase.
Product Details
Acerbis Full Plastic Kit Honda CRF250RX / CRF450RX
Features:
  • Plastics come pre-drilled for easy installation
  • Excellent fit
  • Constructed of high quality, durable plastic
  • Flexible and lightweight
Full Kit Includes:
  • Front fender
  • Rear fender
  • Side panels
  • Radiator shrouds
  • Lower fork covers
  • Front number plate
  • Air box cover
Note: Images are for reference only, actual product may vary.
Product Style RevZilla Item # Store Sku MFR. Product # Availability
This Product Fits
Honda
CRF250RX 2019, 2020
CRF450RX 2019, 2020
This item is also available for 392 different vehicles. View All Models
Beta
125 RR 2020-2022
125 RR 2023-2024
125 RR Race 2025-2026
125 RR Race Edition 2020-2022
125 RR Race Edition 2023-2024
125 RR X-Pro 2025-2026
200 RR 2020-2022
200 RR 2023-2024
200 RR Race 2025-2026
200 RR Race Edition 2021-2022
200 RR Race Edition 2023-2024
200 RR X-Pro 2025-2026
250 RR 2020-2022
250 RR 2023-2024
250 RR Race 2025-2026
250 RR Race Edition 2020-2022
250 RR Race Edition 2023-2024
250 RR X-Pro 2025-2026
250 RX 2026
300 RR 2020-2022
300 RR 2023-2024
300 RR Race 2025-2026
300 RR Race Edition 2020-2022
300 RR Race Edition 2023-2024
300 RR X-Pro 2025-2026
300 RX 2025
300 RX 2021
350 RR 2020
350 RR 2023-2024
350 RR Race 2025-2026
350 RR Race Edition 2021-2022
350 RR Race Edition 2023-2024
350 RR X-Pro 2025-2026
350 RX 2026
390 RR 2023-2024
390 RR Race 2025-2026
390 RR Race Edition 2020-2022
390 RR Race Edition 2023-2024
390 RR X-Pro 2025-2026
430 RR 2023-2024
430 RR Race 2025-2026
430 RR Race Edition 2020-2022
430 RR Race Edition 2023-2024
430 RR X-Pro 2025-2026
450 RC 2026
450 RX 2024-2026
480 RR 2023-2024
480 RR 2025
480 RR Race 2025-2026
480 RR Race Edition 2020-2022
480 RR Race Edition 2023-2024
480 RR X-Pro 2025-2026
Gas Gas
EC 250 2022-2023
EC 300 2021-2023
EX 250 2022-2023
EX 250F 2021-2023
EX 300 2022-2023
EX 350F 2021-2023
EX 450F 2021-2023
MC 125 2021-2023
MC 250F 2021-2023
MC 450F 2021-2023